Wybielanie zębów u dentysty

Co druga pasta do zębów, co drugi płyn do płukania ust i nawet nici dentystyczne obiecują nam, że wybielą nam dzisiaj zęby. Nawet dentysta warszawa wola może nam polecić takie produkty, ale jeśli jest to dentysta solidny oraz godny zaufania, ostrzeże nas, że możliwości takich środków są bardzo ograniczone. Związane jest to z prostym faktem, że radzą sobie tylko z zabrudzeniami powierzchniowymi, które są oczywiście istotne, ale tak naprawdę ich wpływ na kolor zębów jest niewielki. Dobre umycie zębów z czasem poradzi sobie z takimi zabrudzeniami, ale zmiana w kolorze zęba wcale nie będzie istotna. Prawdziwym problemem jest to, co w ząb już wniknęło, a z tym poradzi sobie jedynie stomatolog.

Wybielanie w gabinecie

Wybielanie w gabinecie stomatologicznym może wyglądać na kilka różnych sposobów, ale zdecydowanie najważniejszą metodą jest połączenie specjalnych żeli z naświetlaniem, które je aktywuje. W takich żelach znajdują się specjalne substancje chemiczne, substancje toksyczne, czego nie należy ukrywać, które powodują reakcję chemiczną z tkanką zęba. W wyniku tej reakcji substancje powodujące zmianę koloru zęba na brzydki są usuwane z zęba i tkanka zęba staje się wyraźnie jaśniejsza. Toksyczność substancji nie jest oczywiście duża, ale jest wystarczająca, by komórki państwowe zajmujące się dbaniem o zdrowie obywateli nie pozwalały korzystać z takich środków poza gabinetem stomatologicznym lub poza kontrolą lekarza.

Wybielanie zębów bemowo u dentysty

Każdy dentysta warszawa wola ostrzeże nas, że wybielanie ma swoje granice. Zawsze przed rozpoczęciem wybielania pacjentowi pokazywana jest skala kolorów zębów i jest on instruowany, że realnie można liczyć na poprawę kolorystyki o kilka odcieni. Czasami jest to około 10, zwykle 6-8. Więcej po prostu się nie da.